Usługi

Stomatologia zachowawcza

Nowoczesna stomatologia zachowawcza umożliwia lekarzom wykonywanie rekonstrukcji wiernie odtwarzających tkanki zębów. Progres, który nastąpił w czasie ostatnich 10 lat jest niesamowity – zarówno w sferze materiałów, jak i procedur. Wspierające nas firmy chemiczno-farmaceutyczne są w stanie wyposażyć lekarzy w rozwiązania o niebywałej sile łączenia, wartościach mechanicznych oraz estetyce. Dodatkowo rutynowo wykorzystywana izolacja pola zabiegowego przy użyciu koferdamu, zapewnia pracę w warunkach idealnych dla właściwości chemicznych materiałów.

Techniki rekonstrukcji zębów w stomatologii zachowawczej

Zabiegi stomatologii zachowawczej w naszych gabinetach odbywają się z wykorzystaniem innowacyjnych technik. Odbudowa biomimetyczna zębów, czyli odwzorowywanie ich pierwotnego kształtu, ma sens zarówno ze względu na estetykę, jak i funkcję. Każda część zęba jest ważna i została tak zbudowana z pewnego powodu. Guzki zębów trzonowych wpadają w bruzdy i mogą dzięki temu efektywnie rozdrabniać pokarm. Kształt zębów przednich nie tylko decyduje o estetyce naszego uśmiechu, lecz także zapewnia prawidłowe odgryzanie pokarmu oraz pracę stawów skroniowo-żuchwowych za sprawą efektu tzw. prowadzenia siecznego i kłowego.

Nasi lekarze, wykonując codzienne wypełnienia, pracują równocześnie nad rekonstrukcjami tkanek zęba oraz odbudową harmonii całego układu żucia. Jakość tego układu jest tak dobra jak jakość jego najsłabszego punktu. Często problemy z okluzją rozpoczynają się od utraty pojedynczych zębów, co pociąga za sobą żucie jednostronne czy zmiany w ustawieniu zębów. Im szybciej problem zostaje wyłapany, tym łatwiej przebiega leczenie kompleksowe.

Przykładowe ceny usług:

Stomatologia zachowawcza

 1. Przegląd i konsultacja 120 zł
 2. Znieczulenie miejscowe 40 zł
 3. Wypełnienie kompozytowe 170 – 340 zł
 4. Wypełnienie czasowe 70 zł
 5. Lakowanie 70 – 100 zł
 6. Wypełnienie regeneracyjne – 220 zł
  close
  Potrzebujesz więcej informacji?
  Oddzwonimy do Ciebie!

   * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
   Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
   Zostaw numer
   oddzwonimy!