Nasza misja

Misją Dentologii jest maksymalne skoncentrowanie się na poprawie zdrowia pacjenta z zastosowaniem
minimalnie inwazyjnych metod leczenia stomatologicznego.

Stosujemy kompleksowe podejście do problemów pacjenta nastawione na eliminację przyczyn.

Naszym celem jest szkolenie lekarzy i udoskonalanie modelu diagnostyczno-terapeutycznego
dla pacjentów z problemami okluzyjnymi.

Zespół stomatologiczny

LEK. STOM. SEBASTIAN STĘPNIEWSKI

Właściciel Dentologii / Protetyka / Terapia Okluzji / Implanto-protetyka / Stomatologia Estetyczna

Od kilkunastu lat zajmuje się rehabilitacją narządu żucia, leczeniem protetycznym, implantoprotetycznym oraz estetyką uśmiechu.

Sebastian Stępniewski jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie. Doświadczenie zdobywał m.in. w Wielkiej Brytanii, gdzie blisko współpracował
z wybitnym specjalistą, prof. Johnem Mew, ikoną ortodoncji i twórcą ortotropii. 

W swoim dorobku posiada liczne certyfikaty i dyplomy dokumentujące udział
w kursach, szkoleniach i konferencjach naukowych, głównie z zakresu protetyki, implantologii i kondylografii. Jest konsultantem firmy implantologicznej Osstem. 

ZnanyLekarz.pl

LEK. STOM. LIDIA JACHOWICZ

Stomatologia Dziecięca / Endodoncja / Stomatologia Zachowawcza / Stomatologia Estetyczna / Periodontologia

Zajmuje się leczeniem zachowawczym, endodontycznym i stomatologią dziecięcą. Jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach naukowych i szkoleniach z zakresu estetyki uśmiechu, stomatologii dziecięcej, endodoncji i periodontologii. Należy do Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej. Obecnie poszerza swoją wiedzę medyczną studiując medycynę estetyczną w PSME Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Jest stomatologiem dla tych pacjentów, którzy dotychczas odczuwali strach przed leczeniem zębów. Empatia, wysłuchanie potrzeb pacjenta, spokój podczas pracy, pozwalają wielu osobom przezwyciężyć lęki.

Jej motto w pracy brzmi: „Szerokie i kompleksowe widzenie potrzeb pacjenta pozwala osiągnąć długotrwały sukces leczniczy”.

LEK. STOM. MARTA SAWICKA

Stomatologia Zachowawcza / Protetyka / Endodoncja / Periodontologia

Ukończyła stomatologię i techniki dentystyczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Zajmuje się adhezyjną stomatologią zachowawczą, estetycznymi odbudowami bezpośrednimi i pośrednimi. Dąży do pełnej rekonstrukcji estetyki i funkcji odbudowywanego zęba za pomocą najwyższej jakości materiałów i najbardziej niezawodnych procedur. Stawia na wczesne wykrywanie ewentualnych problemów i ich rozwiązywanie zanim doprowadzą do przykrych konsekwencji.

Jest na czasie z nowoczesną endodoncją, stosuje cały wachlarz dostępnych technik i najnowszego sprzętu, pracuje w pełnej izolacji pola zabiegowego, w powiększeniu. Wspiera pacjentów też w zakresie periodontologii, dbając o doskonałą kondycję ich dziąseł i przyzębia.

Protetyka, rehabilitacja narządu żucia i przywracanie estetyki uśmiechu to jej pasje. Skończyła wiele kursów, w tym okluzji u dr Jacka Głębockiego, okluzji i fizjoterapii u dr Łukasza Lassmanna, protetyki u dr Sebastiana Stępniewskiego.
Planując leczenie indywidualnie podchodzi do każdego pacjenta, holistycznie obejmując go opieką.

Zajmuje się także pacjentami po operacjach ortognatycznych, aktywnie zgłębia tajniki rehabilitacji narządu żucia i rekonstrukcji zwarcia.

 

DR N. MED. PAWEŁ GŁĘBOWSKI

Specjalista chirurgii / Implantologia

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. W trakcie studiów pracował w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, w Zakładzie Histologii Instytutu Biostruktury AM, Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej oraz w Szpitalu Praskim na oddziale Ortopedii, gdzie zajmował się swoją prywatną pasją czyli medycyną sportu. Po ukończeniu z wyróżnieniem studiów w 1997 r. podjął pracę w Klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii jamy Ustnej i Implantologii UM w Warszawie, gdzie uzyskał specjalizację z chirurgii szczękowo-twarzowej. Pełnił również funkcję starszego wykładowcy i kierownika przychodni przyklinicznej.

Stopień doktora nauk medycznych uzyskał z pracy o guzach kostnych u dzieci i młodzieży. Z implantologią związany od kilkunastu lat. Posiada praktyczną wiedzę z zakresu pracy z systemami implantologicznymi: Osstem, Nobel, Alpha Bio, Astra, 3I, Straumann. Konsultant krajowy systemu implantologicznego Osstem. Główny wykładowca Centrum Edukacji OSSTEM Polska.

LEK. DENT. MARZENA LACHOWSKA – MISIAK

Ortodoncja

Absolwentka Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Akademii Medycznej we Wrocławiu. W 2018 roku uzyskała tytuł Master of Science in Specialized Orthodontics na Uniwersytecie w Munster w Niemczech. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. 

Uczestniczy w licznych szkoleniach i warsztatach w kraju i granicą podnosząc swoje kwalifikacje dzięki najnowszej wiedzy w zakresie ortodoncji. 
 

Zajmuje się w leczeniem ortodontycznym dzieci i dorosłych. Specjalizuje się w leczeniu ortodontycznym z zastosowaniem mikroimplantów oraz najnowocześniejszych aparatów opartych na mikroimplantach.
 
„Leczenie ortodontyczne to dla mnie przede wszystkim zdrowie, jakie daje moim Pacjentom. Piękny uśmiech, który wywołuje radość i dodaje pewności siebie to dla mnie największa satysfakcja z pracy :)” 

LEK. STOM. AGNIESZKA POŹNIAK

Endodoncja / stomatologia zachowawcza / stomatologia estetyczna

Absolwentka Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Od momentu zetknięcia się ze stomatologią stale poszerza swoją wiedzę, a zawód traktuje jako pasję.

Ukończyła cykl szkoleń z zakresu endodoncji mikroskopowej oraz odbudów pośrednich i licówek u dr Macieja Żarowa, liczne szkolenia z zakresu endodoncji mikroskopowej u wielu specjalistów w tej dziedzinie zarówno w Polsce jak i za granicą, szkolenia z zakresu okluzji u dr Jacka Głebockiego oraz dr Łukasza Lassmana, kurs ze stomatologii zachowawczej u dr Macieja Czerwińskiego oraz wiele innych.

Stale podąża za najnowszymi trendami w stomatologii, mając zawsze na uwadze dobro Pacjenta. Leczenie kanałowe, stomatologia zachowawcza oraz estetyczna to dziedziny w których czuje się najlepiej.

Oprócz doświadczenia zawodowego posiada wiele ciepła, cierpliwości i empatii dla swoich Pacjentów, czym zaskarbia sobie zaufanie Pacjentów. Prywatnie uwielbia podróże oraz czas spędzony z dobrą książką lub filmem.

 

Fizjoterapia

MGR MAŁGORZATA DOBRZELAK – DUBAS

Fizjoterapia

Ukończyła z wyróżnieniem Społeczną Akademię Nauk, na kierunku fizjoterapia, w zawodzie pracuje już niemal 20 lat. Praca ta wciągnęła ją bez reszty, stając się jednocześnie inspiracją, wyzwaniem i satysfakcją. Jak sama mówi: „Człowiek to fascynująca istota, dlatego z nieograniczonym apetytem wciąż sięgam po więcej wiedzy, aby móc sprostać potrzebom z jakimi przychodzą do mnie pacjenci”.

Równolegle gromadziła informacje i doświadczenie w zakresie stomatologii, a od jakiegoś czasu również logopedii. Te dziedziny wspaniale się uzupełniają, biorąc pod uwagę, że skupiają się na wspólnych partiach anatomicznych i fizjologicznych.

Szkolenie CRAFTA (Cranial Facial Therapy Academy – Akademia terapii czaszkowo-twarzowej), prowadzone przez znanych w dziedzinie specjalistów z Holandii i Austrii – Harry’ego JM von Piekartz’a i Christian’a Voith’a, to baza jej pracy w zakresie terapii szeroko pojętych zaburzeń twarzowo-czaszkowych.

Systematycznie wzbogacana wiedza i doświadczenie sprawiają, iż może pracować w aktualnych standardach terapii manualnej i narzędziowej, w schorzeniach ortopedycznych, neurologicznych i innych zarówno u dorosłych jak i u dzieci, począwszy od wieku przedszkolnego.

 

Mioterapia funkcjonalna języka

MGR EWA GÓRSKA – DERKACZ 

logopeda, terapeuta miofunkcjonalny, terapeuta integracji sensorycznej, pedagog
 

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, na kierunku pedagogika specjalna, w zakresie logopedii.

Uczestniczka wielu konferencji i szkoleń. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, w zakresie szeroko pojętej pracy logopedycznej, a także z zakresu ortodoncji, fizjoterapii, terapii oddechu. Wszystko po to, by na bieżąco i zgodnie z panującą wiedzą wspomagać swoich małych i dorosłych pacjentów.

W swojej codziennej praktyce ceni sobie możliwość stałej współpracy z ortodontami, stomatologami, fizjoterapeutami, pediatrami, laryngologami, oraz terapeutą czaszkowo-krzyżowym. Tak szerokie i holistyczne podejście do zaopiekowania pacjenta, pozwala jej na empatyczną, skuteczną i „skrojoną na miarę” problemów pomoc.

Doświadczenie w pracy zawodowej opiera na czynnej współpracy z pacjentem. Wie, że miarą sukcesu jest praca nad likwidacją przyczyny problemu, a nie tylko objawu. Dużą wagę w swojej praktyce logopedycznej przywiązuje do funkcji prymarnych, przebiegu ich rozwoju, automatyzacji, parafunkcji w sferze orofacjalnej oraz sposobu oddychania.

Jej motto w pracy brzmi: „Człowiek jest funkcjonalną całością, dlatego tylko holistyczne zaopiekowanie jego dolegliwości, pozwoli mu na wyzbycie się problemów”.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

    * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
    Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
    Zostaw numer
    oddzwonimy!