Nasza misja
Misją Dentologii jest maksymalne skoncentrowanie się na poprawie zdrowia pacjenta z zastosowaniem
minimalnie inwazyjnych metod leczenia stomatologicznego.
Stosujemy kompleksowe podejście do problemów pacjenta nastawione na eliminację przyczyn.
Naszym celem jest szkolenie lekarzy i udoskonalanie modelu diagnostyczno-terapeutycznego
dla pacjentów z problemami okluzyjnymi.
Zespół stomatologiczny

LEK. STOM. SEBASTIAN STĘPNIEWSKI
Właściciel Dentologii / Protetyka / Terapia Okluzji / Implanto-protetyka / Stomatologia Estetyczna
Od kilkunastu lat zajmuje się rehabilitacją narządu żucia, leczeniem protetycznym, implantoprotetycznym oraz estetyką uśmiechu.
Sebastian Stępniewski jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie. Doświadczenie zdobywał m.in. w Wielkiej Brytanii, gdzie blisko współpracował
z wybitnym specjalistą, prof. Johnem Mew, ikoną ortodoncji i twórcą ortotropii.
W swoim dorobku posiada liczne certyfikaty i dyplomy dokumentujące udział
w kursach, szkoleniach i konferencjach naukowych, głównie z zakresu protetyki, implantologii i kondylografii.
Konsultant krajowy systemu implantologicznego Osstem. Wykładowca Centrum Edukacji OSSTEM Polska.
LEK. STOM. LIDIA JACHOWICZ
Stomatologia Dziecięca / Endodoncja / Stomatologia Zachowawcza / Stomatologia Estetyczna / Periodontologia
Zajmuje się leczeniem zachowawczym, endodontycznym i stomatologią dziecięcą. Jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach naukowych i szkoleniach z zakresu estetyki uśmiechu, stomatologii dziecięcej, endodoncji i periodontologii. Należy do Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej. Obecnie poszerza swoją wiedzę medyczną studiując medycynę estetyczną w PSME Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.
Jest stomatologiem dla tych pacjentów, którzy dotychczas odczuwali strach przed leczeniem zębów. Empatia, wysłuchanie potrzeb pacjenta, spokój podczas pracy, pozwalają wielu osobom przezwyciężyć lęki.
Jej motto w pracy brzmi: „Szerokie i kompleksowe widzenie potrzeb pacjenta pozwala osiągnąć długotrwały sukces leczniczy”.


LEK. STOM. MARTA SAWICKA
Stomatologia Zachowawcza / Protetyka
Ukończyła stomatologię i techniki dentystyczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
Zajmuje się adhezyjną stomatologią zachowawczą, estetycznymi odbudowami bezpośrednimi i pośrednimi. Dąży do pełnej rekonstrukcji estetyki i funkcji odbudowywanego zęba za pomocą najwyższej jakości materiałów i najbardziej niezawodnych procedur. Stawia na wczesne wykrywanie ewentualnych problemów i ich rozwiązywanie zanim doprowadzą do przykrych konsekwencji.
Jest na czasie z nowoczesną endodoncją, stosuje cały wachlarz dostępnych technik i najnowszego sprzętu, pracuje w pełnej izolacji pola zabiegowego, w powiększeniu. Wspiera pacjentów też w zakresie periodontologii, dbając o doskonałą kondycję ich dziąseł i przyzębia.
Protetyka, rehabilitacja narządu żucia i przywracanie estetyki uśmiechu to jej pasje. Skończyła wiele kursów, w tym okluzji u dr Jacka Głębockiego, okluzji i fizjoterapii u dr Łukasza Lassmanna, protetyki u dr Sebastiana Stępniewskiego.
Planując leczenie indywidualnie podchodzi do każdego pacjenta, holistycznie obejmując go opieką.
Zajmuje się także pacjentami po operacjach ortognatycznych, aktywnie zgłębia tajniki rehabilitacji narządu żucia i rekonstrukcji zwarcia.
DR N. MED. PAWEŁ GŁĘBOWSKI
Specjalista chirurgii / Implantologia
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. W trakcie studiów pracował w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, w Zakładzie Histologii Instytutu Biostruktury AM, Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej oraz w Szpitalu Praskim na oddziale Ortopedii, gdzie zajmował się swoją prywatną pasją czyli medycyną sportu. Po ukończeniu z wyróżnieniem studiów w 1997 r. podjął pracę w Klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii jamy Ustnej i Implantologii UM w Warszawie, gdzie uzyskał specjalizację z chirurgii szczękowo-twarzowej. Pełnił również funkcję starszego wykładowcy i kierownika przychodni przyklinicznej.
Stopień doktora nauk medycznych uzyskał z pracy o guzach kostnych u dzieci i młodzieży. Z implantologią związany od kilkunastu lat. Posiada praktyczną wiedzę z zakresu pracy z systemami implantologicznymi: Osstem, Nobel, Alpha Bio, Astra, 3I, Straumann. Konsultant krajowy systemu implantologicznego Osstem. Główny wykładowca Centrum Edukacji OSSTEM Polska.


LEK. DENT. MARZENA LACHOWSKA – MISIAK
Ortodoncja
Absolwentka Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Akademii Medycznej we Wrocławiu. W 2018 roku uzyskała tytuł Master of Science in Specialized Orthodontics na Uniwersytecie w Munster w Niemczech. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.
Uczestniczy w licznych szkoleniach i warsztatach w kraju i granicą podnosząc swoje kwalifikacje dzięki najnowszej wiedzy w zakresie ortodoncji.
LEK. STOM. AGNIESZKA POŹNIAK
Endodoncja / stomatologia zachowawcza / stomatologia estetyczna
Absolwentka Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Od momentu zetknięcia się ze stomatologią stale poszerza swoją wiedzę, a zawód traktuje jako pasję.
Ukończyła cykl szkoleń z zakresu endodoncji mikroskopowej oraz odbudów pośrednich i licówek u dr Macieja Żarowa, liczne szkolenia z zakresu endodoncji mikroskopowej u wielu specjalistów w tej dziedzinie zarówno w Polsce jak i za granicą, szkolenia z zakresu okluzji u dr Jacka Głebockiego oraz dr Łukasza Lassmana, kurs ze stomatologii zachowawczej u dr Macieja Czerwińskiego oraz wiele innych.
Stale podąża za najnowszymi trendami w stomatologii, mając zawsze na uwadze dobro Pacjenta. Leczenie kanałowe, stomatologia zachowawcza oraz estetyczna to dziedziny w których czuje się najlepiej.
Oprócz doświadczenia zawodowego posiada wiele ciepła, cierpliwości i empatii dla swoich Pacjentów, czym zaskarbia sobie zaufanie Pacjentów. Prywatnie uwielbia podróże oraz czas spędzony z dobrą książką lub filmem.

Fizjoterapia

MGR MAŁGORZATA DOBRZELAK – DUBAS
Fizjoterapia
Ukończyła z wyróżnieniem Społeczną Akademię Nauk, na kierunku fizjoterapia, w zawodzie pracuje już niemal 20 lat. Praca ta wciągnęła ją bez reszty, stając się jednocześnie inspiracją, wyzwaniem i satysfakcją. Jak sama mówi: „Człowiek to fascynująca istota, dlatego z nieograniczonym apetytem wciąż sięgam po więcej wiedzy, aby móc sprostać potrzebom z jakimi przychodzą do mnie pacjenci”.
Równolegle gromadziła informacje i doświadczenie w zakresie stomatologii, a od jakiegoś czasu również logopedii. Te dziedziny wspaniale się uzupełniają, biorąc pod uwagę, że skupiają się na wspólnych partiach anatomicznych i fizjologicznych.
Szkolenie CRAFTA (Cranial Facial Therapy Academy – Akademia terapii czaszkowo-twarzowej), prowadzone przez znanych w dziedzinie specjalistów z Holandii i Austrii – Harry’ego JM von Piekartz’a i Christian’a Voith’a, to baza jej pracy w zakresie terapii szeroko pojętych zaburzeń twarzowo-czaszkowych.
Systematycznie wzbogacana wiedza i doświadczenie sprawiają, iż może pracować w aktualnych standardach terapii manualnej i narzędziowej, w schorzeniach ortopedycznych, neurologicznych i innych zarówno u dorosłych jak i u dzieci, począwszy od wieku przedszkolnego.
MGR ALINA GÓRSKA
Terapia manualna / fizjoterapia / terapia twarzoczaszki / naturopatia / Pilates
Absolwentka Wydziału Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w zakresie fizjoterapii ortopedycznej, neurologicznej, stomatologicznej i logopedycznej.
Pracuje zgodnie z nurtem holistycznego podejścia do zdrowia – człowiek jako integralna całość, „nie istnieje taka choroba, która byłaby oddzielona od duszy” – Sokrates.
Uczestniczka wielu warsztatów i kursów specjalistycznych (metoda Maitland, rehabilitacja zaburzeń głosu, Craniofacial Therapy Academy, Pilates, Easy Flossing, Proprioceptive Neuromuscular Facilitation, metoda McKenzie, pinoterapia, akupunktura dystalna dr Tana, igłoterapia sucha, kinesiotaping logopedyczny).
Specjalizuje się w terapii dysfunkcji obszaru twarzoczaszki (bóle głowy, zawroty głowy, szumy uszne somatosensoryczne, dysfonia, dysfagia, bruksizm, szczękościsk, migreny, porażenia nerwów czaszkowych, dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych).
Prywatnie pasjonatka podróży i fotografii. Uwielbia aktywnie spędzać wolny czas. Niezależnie od pogody i pory roku działa na rzecz bezdomnych zwierząt jako wolontariusz w Korabiewicach.

Mioterapia funkcjonalna języka
MGR EWA GÓRSKA – DERKACZ
logopedia / terapia miofunkcjonalna / terapia integracji sensorycznej
Uczestniczka wielu konferencji i szkoleń. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, w zakresie szeroko pojętej pracy logopedycznej, a także z zakresu ortodoncji, fizjoterapii, terapii oddechu. Wszystko po to, by na bieżąco i zgodnie z panującą wiedzą wspomagać swoich małych i dorosłych pacjentów.
W swojej codziennej praktyce ceni sobie możliwość stałej współpracy z ortodontami, stomatologami, fizjoterapeutami, pediatrami, laryngologami, oraz terapeutą czaszkowo-krzyżowym. Tak szerokie i holistyczne podejście do zaopiekowania pacjenta, pozwala jej na empatyczną, skuteczną i „skrojoną na miarę” problemów pomoc.
Doświadczenie w pracy zawodowej opiera na czynnej współpracy z pacjentem. Wie, że miarą sukcesu jest praca nad likwidacją przyczyny problemu, a nie tylko objawu. Dużą wagę w swojej praktyce logopedycznej przywiązuje do funkcji prymarnych, przebiegu ich rozwoju, automatyzacji, parafunkcji w sferze orofacjalnej oraz sposobu oddychania.
Jej motto w pracy brzmi: „Człowiek jest funkcjonalną całością, dlatego tylko holistyczne zaopiekowanie jego dolegliwości, pozwoli mu na wyzbycie się problemów”.
